Yhteystiedot

HALLITUS 2019 ja luottamustehtävät

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi
• Valmiuden ja kotimaan avun yhteyshenkilö
• Vapepan yhteyshenkilö
• EA-päivystysten yhteyshenkilö

Varapj. Niina Pekkanen, puh.  040 515 1261, niina.pekkanen@siunsote.fi
• Ea-ryhmän yhteyshenkilö

Sihteeri Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi
• Keräystoiminnan ja jäsenhankinnan yhteyshenkilö

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi
• Henkisen tuen ja monikulttuurisen toiminnan yhteyshenkilö
• Koulutus- ja virkistystoiminnan yhteyshenkilö

Pekka Immonen, puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com
• Kouluyhteistyön yhteyshenkilö

Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com
• Nuorisotoiminnan yhteyshenkilö

Sinikka Kuiri, puh.  050 327 5595, sinikka.kuiri@opaasi.fi 

Sanna Koistinen, puh. 040 910 3484, koistinensanna@hotmail.com 

Heidi Leskinen, puh. 050 574 4696, heidileskinen112@gmail.com

Leena Pennanen, puh. 050 449 2880, leenapennanen24@gmail.com 
• Veripalvelun yhteyshenkilö

Hallituksen ulkopuolella Päivi Immonen
• Ystävätoiminnan yhteyshenkilö, p. 044 968 7309, ystavapalvelu.spr.oku@gmail.com
• Timanttikerhon yhteyshenkilö p. 050 321 0252, paivi.immonen62@luukku.com