Outokumpu

Plats:
Syrjäkatu 12, 83500, Outokumpu
Telefon: 
+358 45 7845 0039
E-post: 
spr.outokumpu@gmail.com

     Osastossamme on toimiva Ensiapuryhmä, tarjoamme EA-päivystyksiä. Ystäväpalvelu, Timanttikerho, Reddie Kids –kerho, Monikultturisuus ja monipuolinen kouluyhteistyö tuovat SPR:n arvomaailman kaikkien ulottuville.

     Olemme aktiivisia moniosaajia. Useimmat meistä ovat mukana lähes kaikilla Punaisen Ristin osa-alueilla, myös Vapepassa.
    
     Osallistumme valtakunnallisiin Punaisen Ristin tapahtumiin ja keräyksiin.
 

Toimitilat Kaupungintalon alakerrassa, Syrjäkatu 12, 83500 Outokumpu

Yhteystiedot:  

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen

Postiosoite:  Kuopiontie 107B, 83630 Kuusjärvi

Puhelinnumero:  045 7845 0039

Sähköposti : mauno.kokkonen@opaasi.fi

Julkinen Facebook sivu: www.facebook.com/sproutokumpu

Suljettu Facebook ryhmä: www.facebook.com/groups/261397350722899/

 

HALLITUS 2020

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi

Varapj. Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com

Sihteeri Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi

Pekka Immonen puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com

Päivi Immonen puh. 050 321 0252, paivi.immonen62@luukku.com

Sinikka Kuiri puh. 050 327 5595, sinikka.kuiri@gmail.com

Ulla Kuokkanen-Briscoe puh. 050 597 8259, ullaknenbriscoe@gmail.com

Leena Pennanen puh. 050 449 2880, leenapennanen24@gmail.com

Matias Sallinen puh. 045 175 9808, masasallinen89@gmail.com

 

Tänään on hyvä päivä liittyä jäseneksi tai tulla mukaan vapaaehtoistoimintaan!

Tule vapaaehtoiseksi aktiiviseen Outokummun osastoon!

https://vapaaehtoiset.punainenristi.fi/

Aktiivisena jäsenenä saat aina enemmän!
 

Nyheter

Inga nyheter just nu.

Evenemang

Inga händelser just nu.