Yhteystiedot

Sähköpostiosoite: spr.keskiespoo@gmail.com
Tämä sivusto: keski-espoo.punainenristi.fi
www.facebook.com/SPRKeskiEspoo
Postiosoite: Villa Apteekki, Pappilantie 5, 02770 Espoo

HALLITUS

Katri Rannisto, 050 337 6292, katrirannisto(at)gmail.com
Puheenjohtaja

Ekaterina Thomolari, ekaterina.samoylova87(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja, monikulttuurisuustoiminta

Kai Hurskainen, 050 340 3657, kaihurskainen(at)yahoo.com
Sihteeri

Jarkko Mikkonen, jarkkomikkonen1(at)gmail.com
Rahastonhoitaja

Paula Ruokola, 0400 469 454, paularuokola(at)gmail.com
Tiedotus, kouluyhteistyö, nuorisotoiminta

Juhana Päivärinta, 040 246 9910, juhana.paivarinta(at)hotmail.fi
Ensiapuryhmä, päivystysnumero 050 378 0943, Kontti-yhteistyö, Vapepa-toimikunta, jäsenmestari

Raija Lerkki, 050 5204 713, kaarinalerkki@gmail.com
Monimuotoinen ystävätoiminta

Minna Helsingius050 585 6060, minna.helsingius@kolumbus.fi
Monimuotoinen ystävätoiminta, nuorisotoiminta

VASTUUHENKILÖT

Tanja Mäkelä, 040 570 7890, tanja.a.makela(at)elisanet.fi
Kotimaan apu

Martti Marila, 040 707 4998, marma600(at)gmail.com
Keräysjohtaja

Heidi Turunen, 050 966 4621, heiditurunen911(at)gmail.com
Oleskeluluvan saaneiden asumisaputoiminta, SuomiKamu-toiminta

Sini Neuvonen, sini.neuvonen(at)gmail.com
Puhutaan suomea! -kielikahvila

Mirja Railo,  050 556 4593, mirja.railo(at)gmail.com
Puhutaan suomea! -päiväkahvila

Soili Hytönen, soili.hytonen(at)elisanet.fi
Tapahtumatoimitsija

Paula-Sisko Mäntysalo, 050 346 6467, paula.mantysalo(at)outlook.com
SPR Liikkuva veripalvelu

Tanja Mäkelä, (tiedot yllä)
Valmiustoiminta

Vastaamme mielellämme kaikkiin osaston toimintaa ja siihen mukaan tulemista koskeviin kysymyksiin. Ota rohkeasti yhteyttä!